Apr 112012
 
Spektrometer Spyder 4 - Datacolor

Spektrometer Spyder 4

10. apríl 2012 – deň založenia blogu ako subdomény projektu Kalibrovanie.com

Zároveň toto je prvý – otvárací – mini-článok tohoto skromného weblogu.

Tento blog vzniká pod zámienkou zdielania skúseností, zážitkov a odborných podkladov z oblasti kalibrovania monitorov a všetkého, čo k tomu patrí. Hlavne tu bude pribúdať dej z prostredia nášho pôsobenia. Ideou tohoto blogu je priaťeľský prístup k ľuďom a záujemcom o túto tematiku, riešenie zaujímavých vecí v tomto – nie moc rozbehnutom – odbore. Základom je asi oddelenie sa od komerčnej ponuky hlavnej stránky – kalibrovanie.com – a pohodová atmosféra otvorená pre všetkých čítania-, alebo debatovania-chtivých.

Naše pôsobenie na scéne kalibrovania zobrazovacích zariadení je v podstate ešte “v plienkach”, ako aj celá slovenská scéna okolo tohoto odboru. Firiem, či nadšencov venujúcich sa tejto problematike ja fakt málo a zdielať skúsenosti, debatovať a rozoberať odborné veci zatiaľ nieje možnosť skoro nikde. Kalibrovanie je zatiaľ dosť podceňované a vo veľkom zanedbávané, aj keď niektorým ľuďom (hlavne fotografom  a zopár grafikom) to pomaly dochádza, že ak chcú mať doma zobrazenie, ktoré fakt neklame, začínajú túto službu vyhľadávať.

Bude sa tu prispievať našimi zážitkami a kuriozitami, ktorých už teraz hojne pribúda.

Boli by sme radi, keby sa aj čitatelia zapoja a prispejú svojimi myšlienkami, alebo skúsenosťami. čím viac sa o veciach hovorí, tým kvalitnejšie sa dajú realizovať. Vždy sa je čo učiť.

Rozoberú sa tu veci, ktoré chystáme do budúcna, alebo na ktorých práve pracujeme. Veríme, že celý tento blog bude skôr prínosom ako pre Vás, tak aj pre nás.

Zostante s nami a sledujte dianie…

S poďakovaním a s pozdravom,

Kalibrovanie.com

Sorry, the comment form is closed at this time.